Plastyka korekcyjna powiek
O zabiegu
Co to jest Blefaroplastyka?
Blefaroplastyka to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej polegający na korekcji opadających powiek.
Na czym polega zabieg?
Korekcja opadających powiek to zabieg chirurgiczny, który efektywnie odmładza twarz poprzez usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry. Dotyczy to zarówno powiek górnych, jak i dolnych.
W przypadku powiek górnych nacięcie skóry jest wykonywane przez chirurga plastyka na załamaniu powieki górnej tak, aby blizna była niewidoczna.
W przypadku powieki dolnej cięcie jest wykonywane tuż pod linią rzęs,
czasem z przedłużeniem cięcia do linii bocznej oka ale zawsze umiejscowionego w naturalnej zmarszczce.
Plastyka powiek górnych i dolnych zakończona jest precyzyjnym zszyciem rany bardzo cienkimi nićmi co sprawia, że szwy są praktycznie niezauważalne.
Kto powinien kwalifikować do zabiegu?
Do zabiegu blefaroplastyki powinni kwalifikować tylko lekarze wyspecjalizowani w chirurgii oka.
W Art Clinique zabiegi te wykonują tylko doświadczeni chirurdzy plastycy.
Z jakich wskazań najczęściej wykonywany jest zabieg?
Korekcja powiek górnych i dolnych jest wykonywana najczęściej ze wskazań estetycznych ale do chirurgów trafiają coraz częściej pacjenci ze wskazaniami medycznymi np. z ograniczonym polem widzenia.
Wykonując zabieg możemy nie tylko usunąć nadmiar skóry ale również zlikwidować przepukliny tłuszczowe, napiąć zwiotczałe mięśnie oraz więzadła powiek powodując ich prawidłowe ustawienie i w konsekwencji ich prawidłowe funkcjonowanie.
Czy zabieg Blefaroplastyki jest zabiegiem jednorazowym?
Zabieg nie wymaga serii. Wykonuje się go tylko raz. Wykonany dobrze nie wymaga powtórnych zabiegów przynajmniej przez 7 do 10 lat.
Jakie pozytywne aspekty związane są z wykonaniem zabiegu?
Przede wszystkim po wykonanym zabiegu Blefaroplastyki należy odczekać do momentu całkowitego ustąpienia obrzęku.
Po tym czasie twarz nabiera młodszego wyglądu, oczy są bardziej otwarte co daje wrażenie pogodnego wyglądu a spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Dzięki wycięciu nadmiaru skóry na powiece zwiększa się zakres widzenia.
W jakim znieczuleniu jest wykonywany zabieg?
Zabieg jest wykonywany najczęściej w znieczuleniu miejscowym i trwa
około 1,5 h. Zdarza się, że na życzenie pacjenta lub ze względu na wskazania medyczne jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.
Przed zabiegiem chirurg zaznacza na skórze pacjenta miejsca, które będą usunięte. Następnie podaje znieczulenie w postaci iniekcji i przystępuje do operacji.
Czy blizny są widoczne po zagojeniu?
Dobrze wykonane nacięcia chirurgiczne oraz cieńkie szwy efektują prawie niezauważalnymi bliznami.
Czy to prawda, że oczy starzeją się najszybciej?
Tak. To niestety prawda. Skóra wokół oczu ma niewiele kolagenu i elastyny.
Jest dodatkowo bardzo cieńka przez co szybciej wiotczeje. Nawet zabiegi z wykorzystaniem urządzeń medycznych nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów ponieważ w zaawansowanym stadium opadających powiek skóra nie chce się obkurczać. Najlepszą alternatywą jest wtedy zabieg korekcji powiek.
Czy w Art Clinique można wykonać zabieg Blefaroplastyki na raty?
Tak. Współpracujemy z najlepszą placówką w kraju finansującą zabiegi medyczne. O szczegółach możesz porozmawiać dzwoniąc do rejestracji Art Clinique.
Pamiętaj! Współpracujemy z najlepszymi chirurgami plastycznymi w Krakowie!
Przeciwwskazania do plastyki powiek
Plastyka powiek to rodzaj operacji, dlatego ze względu na bezpieczeństwo pacjenta nie każda osoba może się jej poddać. Przeciwwskazaniami do blefaroplastyki są:
- czynne infekcje, w tym również stany ropne w obrębie skóry twarzy oraz choroby zębów
- ciężkie choroby ogólnoustrojowe (cukrzyca, niewydolność wątroby, niewydolność krążenia)
- ciąża i okres karmienia piersią
- niedokrwistość (anemia)
- nieuregulowane ciśnienie
- skazy naczyniowe
Przygotowanie do zabiegu blefaroplastyki
Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, korekcję powiek poprzedza konsultacja z lekarzem, wykonującym operację. Dzięki niej można dokładnie omówić swój problem, sposób leczenia oraz określić spodziewane efekty. Przeprowadzany jest również wywiad medyczny, który pozwala określić, jaki jest ogólny stan zdrowia pacjenta i czy może on się poddać operacji. Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki zaburzające krzepnięcie krwi, między innymi Aspirynę i Polopirynę, Acard, kompleks witaminy E. Należy unikać również imbiru, żeń-szenia oraz czosnku, a także niektórych ziół. W tym okresie nie można palić papierosów ani opalać twarzy. Trzy dni przed zabiegiem należy zaprzestać spożywania alkoholu. Plastyki powiek nie należy wykonywać w okresie okołomiesiączkowym, czyli w ciągu 2-3 dni poprzedzających krwawienie oraz przez pierwsze 2 dni miesiączki.
W dniu zabiegu nie powinno się wykonywać makijażu ani stosować kremów. Należy również przygotować komplet wymaganych badań. Mogą to być:
- morfologia krwi
- badanie układu krzepliwości krwi (INR)
- antygen HBs
- przeciwciała HCV
- EKG
Wymagane badania są uzależnione od stanu zdrowia pacjenta, dlatego ostateczną listę podaje lekarz prowadzący podczas konsultacji.
Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po plastyce powiek, skóra w obrębie oczu może być zdrętwiała i napięta. Może pojawić się również ból, który można opanować za pomocą doustnych leków przeciwbólowych. Możliwe jest również pojawienie się obrzęków i zasinień, które powinny ustąpić w ciągu dwóch tygodni od daty wykonania zabiegu. Aby zredukować te objawy, wskazane jest stosowanie zimnych kompresów na oczy.
Przez pierwszy tydzień po wykonaniu korekcji powiek należy wstrzymać się od zakładania soczewek kontaktowych oraz spożywania alkoholu. Po upływie 7 dni należy zgłosić się na badanie kontrolne. W czasie wizyty lekarz oceni efekty operacji oraz usunie szwy, by umożliwić ranom dalsze gojenie. Termin wizyt po zabiegu ustalany jest z lekarzem. Planowane wizyty pozabiegowe w art Clinique są bezpłatne.
Do normalnej aktywności większość pacjentów powraca po upływie 10 dni od zabiegu. Tydzień po zdjęciu szwów można wykonać delikatny makijaż oczu. Należy pamiętać, żeby przez kilka tygodni używać okularów przeciwsłonecznych w przypadku przebywania na słońcu, a także wstrzymać się od uprawiania sportów i intensywnej aktywności fizycznej.
Możliwe powikłania po zabiegu korekty powiek dolnych i górnych
Powikłania po zabiegu zdarzają się bardzo rzadko, ale każdy pacjent jest inny i inaczej dba o miejsca objęte zabiegiem – i mogą się one czasem pojawić.
Najczęściej są one wynikiem niewłaściwej pielęgnacji pozabiegowej i np. zbyt wczesnym nałożeniem makijażu.
W okresie rekonwalescencji możliwe jest delikatne krwawienie z ran pooperacyjnych oraz ich infekcja, które należy bezzwłocznie skonsultować i podjąć odpowiednie kroki zapobiegawcze.
Do najczęstszych powikłań po operacji należą:
- wystąpienie krwiaków
- asymetria powiek
- wywinięcie powieki
- występowanie trudności w domknięciu oka
- opadające powieki
- zespół suchego oka
Większość dolegliwości ustępuje samoistnie w okresie rekonwalescencji, gdyż jest spowodowana występowaniem opuchlizny oraz obrzęku w okolicy oka. Warto jednak pamiętać, że każda sytuacja, która wywołuje u pacjenta niepokój, powinna być podstawą do kontaktu z lekarzem, wykonującym operację.
Przed zabiegiem / po zabiegu
Cennik
Podane ceny zabiegów obejmują całość procedury łącznie z opieką pooperacyjną. Pacjent nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów po zabiegu takich jak konsultacje, kontrole, zmiany opatrunku, usunięcie szwów. Cena zabiegu obejmuje również ubranko uciskowe i bieliznę jeżeli jest to wymagane. Ceny są orientacyjne i zawierają VAT. Dokładane koszty zostają ustalone na konsultacji przed zabiegiem i zależą m.in. od stopnia trudności technicznej planowanej operacji, ilości wymaganych materiałów chirurgicznych, rodzaju implantów itp.
Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena za wybraną usługę będzie ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej przed zabiegiem.